Mobil Sağlık Tarama Araçları Yollarda

Alkan Group, ülke genelinde kanser taraması yapan mobil sağlık araçları üretti. Türkiye’nin her şehrinde il,ilçe, kasaba ve köylerde konuşlanan Mobil Sağlık Tarama ve mamografi araçlarımız 40-69 yaş arası kadınların Rahim ağzı ve meme kanseri gibi durumlarda erken tanı konulmasına katkı sağlıyor.

Kadın sağlığı ve erken teşhis hakkında bilinç oluşturmayı hedefleyen mobil mamografi & X-ray klinikleri Türkiye’nin kırsal kesiminde kalmış bölgelerine ve şehir içindeki sağlık temelli programlara ulaşıyor.

İçerisinde bulunan çekim odası, smear test numunesi alma odası gibi alanlarla,mobil araçlarımız erken teşhis hayat kurtarır vurgusu yapıyor.

Özel Amaçlı Mobil Projeler 2

Alkan Türkiye için çalışmaya devam ediyor

50 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin önde otomotiv markalarından Alkan Group, ülkenin devlet kurumlarına olan çalışmalarını artırmaya devam ediyor. Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki fabrikasında ürettiği mobil hizmet araçları ile Alkan Group ülke genelinde acil durum, mülteci kaydı gibi ihtiyaçların giderilmesine yardımcı oluyor.

Yakın dönemde Ermenek ve Soma’daki üzücü maden kazaları sırasında, Alkan Group araçları Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) için ürettiği mobil hizmet araçları ile kurtarma operasyonlarında destek sağladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu iş kazası süresince bölgedeki Alkan mobil hizmet araçlarında yetkililerden brifing aldı.

Talebe göre ürettiği açılabilir mobil hizmet araçları operasyonların yürütülmesini sağlayan ana girişi alanı, WC ve mutfak üniteleri, uydu anteni ile klima üniteleri ile ülke genelinde servislerini sürdürüyor.

Mobil ünitelerimiz Ermenek maden kazası süresince kurtarma operasyonlarına destek vermek için hazır bekledi.

Mobil Kan Alma Aracı 3

Alkan Ve Türk Kızılayı Kan Bağışı Farkındalığını Arttırıyor

Alkan Group, Türk Kızılayı için kan bağışı aracı üretiyor. Ankara’nın merkezi Kızılay’da bulunan ilk kan bağışı aracı, farkındalığı artırmayı amaçlarken bağış işlemlerini de daha hızlandıracak mobil kolaylıklar sağlıyor. Steril, kaliteli malzemelerden üretilen aracın içerisinde, doctor odası, 6 adet kadın / erkek kan alma bölmeleri, iklimlendirme ve engellilerin kullanımına uygun düzenekler bulunmaktadır.

Ülke genelinde kan bağışı işleminin hızlandırılmasına kolaylık sağlarken, Alkan Group kan bağışı konusunda farkındalığın artırılmasına da destek olmaktadır.